İstanbul Çıkışlı Karadeniz Turu - 6 Gün (3 Gece 4 Gün)

999 TL

Genel Bilgiler

İstanbul Çıkışlı Doğu Karadeniz Turu

Çıkış Yeri
Gidiş Tarihi 2021-03-11
Dönüş Tarihi 2021-03-15
Süre 6 Gün (3 Gece 4 Gün)
Kişi Başı Fiyat 999 TL

1.GÜN - PERŞEMBE (HAREKET GÜNÜ)

* 22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 
* 23:00 Sefaköy Çayıroğlu Turizm Ofisi
* 23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)

 

2.GÜN - CUMA (AMASYA – FERHAT ŞİRİN – HAZNEDAR KONAĞI – YEŞİLIRMAK –SAMSUN İSKELESİ – İLK ADIM ANITI – KURTULUŞ PARKI – BANDIRMA VAPURU)

Sabah saatlerinde Şehzadeler kenti Amasya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize layık güzel bir kahvaltının ardından gezimize şehrin simgesi haline gelen Aşıklar Parkı ile başlıyoruz. Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyor, sembolik heykelleri ve Amasya slüeti ile fotoğraf çekiniyoruz. Ardından merkeze doğru geçerek 1865 yılında yaptırılan ve klasik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı’nı fotoğraflıyoruz. Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerin cumbali yapılarını inceliyoruz. 1485 yılında Sultan II. Bayezid adına yapılan, içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Çarşıda verdiğimiz serbest zamanın ardından aracımızda buluşarak Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı ve daha sonra tüm yurdu sardığı Samsun'a ulaşıyoruz. İlk olarak deniz üzerinde Bandırma Vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş Parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde etkileyici bir tur gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ün Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ve İlk Adım Anıtı’nı görüyoruz. Grup fotoğrafımızı aldıktan sonra rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından tekrar buluşarak Samsun dan ayrılıyoruz. Ordu da  otelimize varıyoruz. Akşam yemeği sonrası ilk günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize yerleşiyoruz. 

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Amasya' da Lalehan Otel’ de açık büfe olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: İstanbul – Amasya – Samsun – Fatsa / 920 KM
* Konaklama Oteli: Fatsa Yalçın Hotel Resort – Grand Ayzek - Fatsa Yıldız Hotel - Samsun Hampton by Hilton Hotel - Samsun Park Inn by Radisson Hotel - Bulancak Avcı Otel - Giresun Amazon Aretias Hotel vb.

 

3.CUMARTESİ -ÇARŞAMBA (ORDU – GİRESUN – FINDIK ALIŞVERİŞİ – AYASOFYA MÜZE&CAMİİ - ÇAY FABRİKASI – SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – TRABZON – ÇAYKARA – UZUNGÖL)

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Yeşilırmak, Çarşamba üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Ordu şehir merkezini görerek deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye çıkıyoruz. Ortadan bir şerit çekilmişçesine sol tarafımıza denizi, sağ tarafımıza yeşillikler içerisinde Ordu’yu alarak harika görüntüler eşliğinde fotoğraf çekiyor. Ardından Piraziz, Bulancak üzerinden kirazın anavatanı, fındığın başkenti olarak bilinen Giresun'da Fındık ezmesi, fındık vb. alışverişimizi yaparak Görele, Beşikdüzü ilçeleri üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Atatürk Köşkü (Giriş Ücretli) ve Ayasofya gezileri ardından Sürmene’ye varıyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan çay Fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendisler den ve birebir yerel halktan öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar edilip tanıtım yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalar dahilinde çay satın alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra yine aynı bölgede bulunan keskinliği ile ünlü meşhur Sürmene Bıçak Tesisine geçiyoruz. Meşhurluğunu nerden aldığını, hikayesini ve nasıl yapıldığını yöre halkından Trabzon şivesi ile dinledikten sonra çakı-bıçak-kılıç vb. ürünleri inceliyoruz. Of – Dernekpazarı - Çaykara - Solaklı deresi üzerinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl'e ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımı sonrasında misafirlerimiz, dinlendirici doğası eşliğinde Uzungöl etrafında çay/kahve keyfi yapabilir, verilecek serbest zaman içerisinde yürüyüş yaparak güzel vakit geçirebilirler. Serbest zaman sonrasında, rehberimizin belirlediği saatte aracımıza binerek 2 gece Konaklama yapacağımız Ayder yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize varıyoruz. 

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Otel`de)
* Öğle Yemeği: Amasya' da Lalehan Otel’ de açık büfe olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: İstanbul – Amasya – Trabzon – Uzungöl - Ayder / 370 KM
* Konaklama Oteli: Ayder Altıparmak Otel – Ayder Nehirim Otel – Ayder Serender Otel – Ayder Yeşil Vadi Otel – Pazar Minerva Otel - Hopa Cihan Otel – Terzioğlu Otel – Peronti Otel vb.

4.GÜN - PAZAR (AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – FIRTINA VADİSİ - KEMER KÖPRÜLER (KALE, HALA, MİKRON KÖPRÜLERİ)– ZİL KALE-PALOVİT ŞELALESİ)

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra, Tüm gün boyunca Ayder yaylasının doya doya tadını çıkaracağız. Arzu eden misafirlerimiz, gün boyunca kayak, kızak, horon, halay ve zipline gibi değişik aktivitelere katılabilirler. Sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimiz ile beraber, (Ekstra) Çat Vadisi istikametinde kartal yuvası konumundaki Zilkale ve hırçın Palovit Şelalesi gezilerine katılabilirler. Vadi boyunca ilerlerken Çamlıhemşin ilçesinden geçerek fırtına deresi üzerinde Hala Kemer Köprüsünde mükemmel fotoğraflar aldıktan sonra akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. 

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Otel`de)
* Öğle Yemeği: Amasya' da Lalehan Otel’ de açık büfe olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh:  Ayder içi Geziler  / 50 KM
* Konaklama Oteli: Ayder Altıparmak Otel – Ayder Nehirim Otel – Ayder Serender Otel – Ayder Yeşil Vadi Otel – Pazar Minerva Otel - Hopa Cihan Otel – Terzioğlu Otel – Peronti Otel vb.

5.GÜN - PAZARTESİ (ÇİFTEKÖPRÜ -MENÇUNA ŞELALESİ – BORÇKA  – İSTANBUL)

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra, Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışveriş merkezini ziyaret ediyoruz. Sonrasın da yönümüzü Arhavi istikametine çeviriyoruz. Arhavi’ye vardıktan sonra yaklaşık 35-40 dakika sonra ulaşacağımız Çifte Köprülere varıyoruz. Burada fotoğraf çekimi için mola veriyoruz. Mola sonrasında dileyen konuklarımızla (Ekstra) Mençuna Şelalesi’ne geçiyoruz. Biraz yürüdükten sonra Mençuna Şelalesi bizi karşılayacak. Şelale ziyareti fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından eğlenceli yolculuğumuz sonrasında siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Zigana Kardak Tesisleri’nde alakart ya da Akçaabat’ ta köfte menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Yol güzergâhında uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Güzergâh: Ayder - Borçka / 113 KM Borçka İstanbul 1251 Km Toplam 
* Konaklama Oteli: BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

 

 Kişi Başı : 2 Kişilik oda da Kişi Başı 999 TL

ÇOCUK ÜCRETLERİ

0-5 yaş çocuk: Ücretsiz
6-11 yaş çocuk:  700 ₺ 
(Çocuk fiyatlandırmaları iki ebeveyni ile aynı odada kalacak 1.çocuk için geçerlidir. 1'den fazla çocuk için lütfen acentamızla görüşünüz. 6-11 yaş arası çocuklar otobüste koltuk dahil tüm hizmetlerden faydalanmaktadır. 0-5 yaş arası çocuklara otobüste koltuk,yemeklerde öğün verilmemektedir. 0-5 yaş grubu için otobüste koltuk talep edilmesi durumunda istenilecek ücreti lütfen acentamıza sorunuz. Tek kişilik odada konaklama farkını lütfen acentamıza sorunuz.)

Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 3 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Çayıroğlu Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Organizasyonlar 
* Karester Gezisi: 55 TL – Borçka Karagöl Gezisi: 50 TL
* Zilkale ve Palovit Turu: 50 TL
* Sümela Manastırı Milli Park Dolmuş Ücreti