Doğu Beyazıt Van Turu - 2 Gün 1 Gece

495 TL

Genel Bilgiler

Malatya & Elazığ Kalkışlı Doğubeyazıt Van Turu

Çıkış Yeri
Gidiş Tarihi 2021-09-24
Dönüş Tarihi 2021-09-26
Süre 2 Gün 1 Gece
Kişi Başı Fiyat 495 TL

DOĞUBEYAZIT VAN TURU
 


1.GÜN  MALATYA - DOĞUBEYAZIT
Saat 21:00 de Malatya Merkez ofisimizden siz değerli yolcularımızı belirtilen noktalardan alarak Malatya Erzurum karayolu ile yolda gerekli molalar verilerek  Doğu beyazıta hareket ediyoruz.


2.GÜN –DOĞU BEYAZIT -  İSHAK PAŞA SARAYI – VAN KALESİ – VAN KEDİ EVİ - MURADİYE ŞELALESİ

Sabah saatlerinde Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Sabah kahvaltımızı ( Sandeviç Meyve Suyu Eti Brovni ) aldıktan sonra inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı'nı Rehberimizin anlatımından ve, resim molası sonrasında dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz,  sonrasında  Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra Van`a varıyor Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz.

Konaklama: VAN

3. GÜN  VAN GÖLÜ - AHLAT - NEMRUT KRATER GÖLÜ - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI – SELÇUKLU TÜRK MEZARLIĞI
        
Sabah Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van Muş Karayolu ile Malatya`ya hareket Malatya ya varış bir sonraki Çayıroğlu Tur gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
 
Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.


Not:
.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.
.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

495 TL

Profesyonel rehberlik hizmetleri
1 gece 4* Van Büyük Urartu Hotel'de vb. konaklama
2 sabah kahvaltısı
2 akşam yemeği
Program dahilindeki çevre gezileri
Program dahilindeki geziler
Zorunlu seyahat sigortası

(İstenirse) Van kahvaltısı
Öğle yemekleri
Akşam yemeklerindeki içecekler
Müze ve ören yeri girişleri
Kişisel harcamalar  
  Akdamar Adası tekne ücreti
Meteor çukuru ekstra minibüs ücreti