Doğu Karadeniz Turu 1.Tur

(6 Gün ) 4 Gece 5 Gün
1295 TL
Gidiş Tarih -- 05-04-2020
Dönüş Tarih -- 10-04-2020
5 Nisan 2020 Sömestr Tatili Özel  Malatya Çıkışlı Doğu Karadeniz ve Batum Turu

MALATYA ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

Tur Programı

Buluşma ve Hareket

Akşam saat 23:45’de acentamızda buluşma ve Malatya dan hareket. Gece yolculuğu ile yolda gerekli molalar verilerek (Malatya-Sivas yolu ile) Amasya’ya hareket.

1.GÜN / AMASYA > SAMSUN > ORDU > GİRESUN

Sabah saatlerinde doğa ile tarihin bütünleştiği şehzade şehri Amasya ya varıyoruz. Yeşilırmak kıyısında su sesi eşliğinde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz. Osmanlıya ait Sabuncuoğlu Şifahanesinde tıp aletleri ile tedavi yöntemlerini inceliyor ve sonrasında Yeşilırmak kıyısına geçiyoruz. Tarihi saat kulesinini ve Amasya konaklarının antik çağdan kalma Amasya kalesi ve kaya mezarlığının büyülü atmosferini temaşa ediyor ve resimliyoruz. Bu panoramatik gezintinin tadına doyulmaz atmosferinden ayrılıp Samsun' a hareket ediyoruz. Milli mücadele ateşinin yakıldığı ilk adım anıtını ve bu yolculuğun canlı şahidi bandırma gemisini görüp gezerek milli ruhla doluyoruz. Samsundan ayrılarak Karadenizin şirin şehri ve fındığın harman olduğu Ordu'ya hareket. Muhteşem manzaralı Boztepeye teleferik ile çıkarak deniz, şehir ve orman üçgeni içinde çaylarımızı yudumlayarak seyrediyoruz. Bu eşsiz gezimizin hemen akabinde aracımıza binerek fındığın başkenti olan Giresun üzerinden Tirebolu'ya varıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için Otelimize haraket

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Fatsa Yalçın Otel Resot, Ordu Kubaliç Otel vb

Rota: Malatya – Amasya (461 km) Amasya – Samsun (127 km) Samsun – Ordu (148 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 736 Km

Otele Giriş Saati: 19.30 / 20:30 arası

2.GÜN / GİRESUN > TRABZON > SÜMELA MANASTIRI > UZUNGÖL

Kahvaltıdan sonra Trabzon’a hareket ediyoruz ve ilk olarak Ayasofya camisine ulaşıyoruz. 750 yıllık kutsal mabedin muhteşem hikayesini ve özelliklerini  rehberimizden dinliyoruz. Trabzon’un hemen çıkışından Karadeniz’in gerçek doğasına kıyıdan ayrılarak yöneliyoruz. Orman, yeşillik, dere ve yayla bütünlüğü ile Sümela Manastırı istikametinde yol alıyoruz. Heyecanlı ve Harika manzaralar arasından tırmanarak Manastır eteklerine vardığımızda araç değiştirerek minibüsler ile tırmanmaya devam ederken güzelliklerin hangisine bakacağımızdan boynumuz yorulurken gözümüz ve gönlümüz coşuyor. Manastıra yaklaşınca Keçi yolundan yürüyerek ve biraz da merdiven çıkarak nihayet manastıra giriyoruz. İnanç, tarih, doğa ve sanat birleşkesinin muhteşem hikayesini dinliyoruz. Bir başka doğa harikası olan Uzungöl'e gitmek için araçlarımıza dönüyoruz. Güzergahta el sanatı eseri olan Sürmene bıçaklarını inceliyor ve hatıra  olarak alıyoruz. Tekrar Karadeniz dağ, orman ve derelerin kalbine tırmanarak Uzungöle hareket ediyoruz. Yeşilin envai çeşidini görerek, kartal yuvası evlerini seyrederek, derelerin çağlayan sesleri ile yol alarak, gelinlik kız gibi süzülen dağ ve orman arasındaki Uzungöl’e ulaşıyor ve sanki rüya bozulacakmış gibi bakmaya doyamıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize hareket

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Akçabat Köftecisinden alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Nehirim Otel, Haşimoğlu Otel, Zafran Otel, Vadi Otel, Livadi Butik Otel, Pınar Butik Otel, Green Suada Otel, Golden inn, Morisport, Sümela Otel, İpekyolupark Vb.

Rota: Ordu  – Trabzon (235 km) Trabzon içi Gezi (50 km) Rize – Uzungöl (120 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 405 Km

Otele Giriş Saati: 19.30 / 20:30 arası

3.GÜN / RİZE > FIRTINA DERESİ > AYDER YAYLASI

Otelimizde kahvaltıdan sonra Uzungöl’ün etrafını geziyor, resimliyor ve muhteşem havasını soluyoruz. Akabinde nefis Çay kentimiz Rize’ye doğru hareket ederek Rize’yi  panaromatik görüyor ve geleneksel el ürünü olan Rize Bezi atölyesine geliyoruz. Hemen sonrasında Çay fabrikamıza giderek çayın işlenişini ve aşamalarını gözlemliyoruz. Rize bezinin doğal yapısını, özelliklerini öğrenip görerek gürül gürül akan Fırtına deresine ulaşıyoruz. Heyecanlı ve coşkun akan Fırtına deresinde dileyen misaiflerimizle Rafting yapıyoruz. Çay ve Kivi bahçelerini geziyoruz. Ülkemizin en güzel yaylalarından biri olan Ayder yaylasına tırmanırken çevreyi, dereleri ve yeşillin verdiği huzurun tadına doyuyoruz. Ayderin büyülü zirvesinde Gelin Tülü Şelalesi’ni içimize nakşederek resimliyoruz. Dileyen konuklarımızla daha da zirveyi görmek için Kaçkar dağlarının zirvelerine, Kavrun yaylasına tırmanmak için minibüslerimize binerek heyecanının doruklara çıktığı orman ve dağ yoluna koyuluyoruz. Hiçbir bina ve yapının olmadığı bal ve süt kaynağı yaylamızda bulut ve sislerin üzerinden Kaçkar Dağının zirvesindeki karları seyrediyoruz. Yöresel Mıhlama yemeğini bol oksijenle sindiriyoruz ve dinlenmek üzere otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize hareket.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Fırtına Deresinde alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Cihan Otel, Paluri Otel, Vesile Otel,  Vb.

Rota: Ordu  – Uzungöl Rize (71 km) Rize içi Gezi (10 km) Rize – Ayder (84 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 165 Km

Otele Giriş Saati: 19.30 / 20:30 arası

4.GÜN / AYDER YAYLASI > BATUM > BORÇKA

Kahvaltıdan sonra Ayder'e veda ederken Batum'a geçmek için Hopa üzerinden Sarp sınır kapısına varıyor ve gümrük işlemelerimizi yapıyoruz. Gürcistan topraklarına giriş yaptıktan sonra Çoruh nehrini geçerek kısa bir yolculukla Batum’a giriyoruz. Panoramik şehir turumuzda şehrin eski ve modern bölgelerini görerek dünyanın ikinci büyük botanik bahçesine ulaşıyoruz. Çeşitli devasa ve her ülkenin ağaç ve çiçeklerini resmedip gezdikten sonra, şehrin Osmanlı'dan kalan tek Camisini ziyaret ediyoruz. Avrupai tarzdaki Piaza meydanını geziyor ve çevreyi fotoğraflıyoruz. Medea meydanında altın post hikayesini dinleyerek medeayı ve heykelini tanıyor ve peşinden Poseidon’un bilim kurgu tadındaki öyküsünü dinliyoruz. Verilecek olan serbest zaman sonrası Batum’dan ayrılarak tekrar Sarp sınır kapısına dönüyor ve ülkemize giriş yapıyoruz. Borçka üzerinden Karadeniz’in en muhteşem turizme yeni açılmış Borçka ya  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Borçka otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Hopa`Merkezde Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Cihan Otel, Paluri Otel, Vesile Otel, Lamazi Pansiyon Vb.

Rota: Ordu  – Ayder / Hopa (87 Km) Hopa Sarp Sınır Kapısı (36 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 123 Km

Otele Giriş Saati: 19.30 / 20:30 arası

 

5.GÜN / BORÇKA > KARAGÖL > MALATYA

Borçka da doyumsuz uyku keyfinden ayılmaya çalışırken, eşsiz manzara eşliğinde alacağımız doğal kahvaltı sonrası turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yoğun şehir hayatının bizlere unutturduğu doğa yürüyüşü için Karagöle doğru gezimizi başlatıyoruz. Karagöle ulaştığınızda sizlere hiç beklemediğiniz bir dünyanın kapısı açılıyor ve bölge halkının deyimiyle kendinizi "Yeryüzü Cennetinde" buluyorsunuz. Hemen akabinde mavi ile yeşilin muhteşem uyum içerisinde olduğu Karagöl‘e iniyor ve orada göz ziyafeti ile yalın ayak toprağı tepeleyerek göl etrafında gezinti yapıyoruz. Berrak su için de Nilüfer çiçeklerinin güzelliğini içimize çekiyor ve dönüş için minibüslere geçiyoruz. Borçka, Artvin üzerinden yapacağımız yolculukla Karadeniz dağlarını, ormanlarını ve derelerini terk ederek Tortum Şelalesine doğru yol alıyoruz. Ülkemizin en yüksek şelalesinde ve suyun püsem püsem serinliği altında resimler çekiyoruz.Erzurum a hareket  Erzurum'un (ekstra) meşhur cağ kebabını ve Kadayıf dolmasını tadıyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra dönüş yolculuğuna koyuluyoruz. Geceyarısı saatlerinde Malatya ya varıyor, aklımızda bu muhteşem turdan kalma anılarla turdaki arkadaşlarımızla vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Tortum Şelalesi (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BUGÜN OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Hopa Borçka (32 km) Borçka – Karagöl (26 km) Borçka – Malatya (634 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 692 Km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 2121 Km

Malatya’ya Varış Saati: 03.00 Değişkenlik gösterebilir

Not : Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. Batuma Girişte yeni Kimlikler ile giriş yapılıyor eski kimlikler kabul edilmiyor

TUR DETAYLARI

- Araçlarımızda oturma düzeni ön kayıt sırasına göre yapılmaktadır.

-Kayıt sırasında ücretin en az %35 i alınır.

-Rehberimiz yol veya hava şartlarına göre  tur programında tur degişiklik yapma hakkına sahiptir.

-Tur başlangıç tarihinden 15-07 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur ücretinin %50 si cayma bedeli olarak kesilir.Geri kalan ücret iade edilir.

-10 gün ve daha az süre öncesinden yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı iptal bedeli olarak alınır.Hiçbir şekilde devir veya ücret iadesi yapılmaz.

-Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Not : Turlarımızda 19+1 27+1 ve 46 kişilk Mercedes Trevego Kullanmaktayız.

Kişi Başı 1295 TL ( 2 Kişilik veya 3 Kişilik odalarda konaklama

SİNGL ODA Farkı 250 TL

05 Yaş Çocuk : 250 TL

06-11 Yaş Çocuk : 750 TL

 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Batum Turu
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Çayıroğlu Turizm Otobüsü İçerisindeki İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
 • Sümela Manastırı Minibüs Ücreti
 • Karagöl Münibüs Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Rezervasyon İçin: