Kuşadası Pamukkale Turu - 3 Gün 2 Gece

950 TL

Genel Bilgiler

25 Mart Özel Kuşadası Pamukkale Turu

Çıkış Yeri
Gidiş Tarihi 2021-03-25
Dönüş Tarihi 2021-03-28
Süre 3 Gün 2 Gece
Kişi Başı Fiyat 950 TL

Kuşadası Pamukkale Turu

 

1. Gün Turumuzun ilk günü hareket noktalarımız da buluşma ile başlıyor.

20:00 Elazığ Park 23 Önü

20:00 Elazığ Öğretmenler evi Önü
21:00 Çayıroğlu Turizm Ofisi Önü
21:10 Malatya Belediyesi Önü
21:20 Malatya Havalojlanları Kavşağı
Malatya dışı hareket saatleri yol ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.

 

2. Gün İzmir, Kordon Boyu, Tarihi Asansör, Torbalı, Metropolis Antik Kenti, Selçuk, Şirince, Kuşadası

Gezimizin ikinci günü Susurluk’ta verilen molanın ardından Manisa üzerinden Ege’nin incisi İzmir’e varıyoruz. Kahvaltımızı yapmak için ünlü Kordon Boyu’na ulaştıktan sonra verilen kahvaltı molası ardından Antik Smyrna’yı en güzel görebileceğimiz yer olan Dario Moreno’nun doğduğu sokaktaki 1907 yapımı tarihi asansör ile Halil Rıfat Paşa’ya çıkıyoruz. Burada İzmir’i ve Körfez’i fotoğraflıyoruz. Ardından İzmir’e veda ederek kısa bir yolculuk sonrası Torbalı’ya varıyoruz. Adı “Ana Tanrıça Kenti” anlamına gelen ve halen kazıları devam eden Metropolis Antik Kenti diğer durağımız. Tiyatro, Bouleterion, Bizans Surları, Yamaç Evler, Hamam, Latrinler görebileceğimiz yapılar arasında. Metropolis ziyaretimiz sonrası öğle yemeğimizi de almak üzere adını İzmir Valisi Kazım Dirik’in “Böyle güzel bir yer çirkin olamaz, olsa olsa Şirince olur’’ diyerek koyduğu Şirince olacak. Burada Yukarı Kilise (Vaftizci Yahya Kilisesi) ilk durağımız oluyor. Ardından genellikle iki katlı olan evlerin arasından geçip küçük kent meydanına vararak verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Şirince’nin yöresel meyve içeceklerinin tadına bakıp alışveriş yapabiliyor. Belirlenen saatte buluşma ardından hareketle Kuşadası’nda bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Ekstra olarak alınmaktadır.
Öğlen Yemeği: Bölgede serbest olarak alınıyor.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Didim

 

3. Gün Didim Apollon Tapınağı, Milet Antik Kenti, Priene Antik Kenti, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi

Gezimizin üçüncü günü otelde yapılan kahvaltı sonrası Antik Çağ’ın en önemli bilicilik merkezi Didim Apollon Tapınağı’na hareket ediyoruz. Anadolu’nun ayakta kalabilen en uzun sütunları ile haklı üne sahip olan Didim gezimizin ardından Hippodomos planlı kent olan Milet’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Filozofların kenti Miletos (Milet) Antik Kenti programımız sonrası Samsun (Mycale) Dağı eteklerinde yer alan 12 İyon kentinden biri olan Priene Antik Kenti’ni gezeceğiz. M.Ö 350 yılında inşa edilmiş 5000 kişilik kapasiteye sahip olan Tiyatro ve Tanrıça Athena için kentin en hakim yerine yapılan Athena Tapınağı gezeceğimiz yerler arasında olacak. Söke Ovası’nda yapacağımız yolculuk ile Selçuk’a ulaşacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra 100 yıldır kazılan ve henüz %10’luk bölümü çıkarılabilen Efes Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Antik Ege dünyasının en sağlam şekilde ayakta kalan kentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’nde mermer caddeler üzerinde yürüyerek ve rehberimizin anlatımları eşliğinde yapacağımız gezimizde Efes’teki tarihsel doku bizleri tarihin derinliklerine çekiyor. Efes gezimiz sonrasında Hıristiyanlığın en kutsal mekanlarından biri olarak kabul edilen ve Meryem Ana’nın yaşamının son günlerini geçirdiği Meryem Ana Evi diğer ziyaret noktamız oluyor. Burada olan Havuz, Kilise ve Ayazma ziyaretlerimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde sunuluyor.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınıyor.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Didim

 

4. Gün Pamukkale, Travertenler, Hierapolis Antik Kenti, Malatya

Gezimizin dördüncü günü otelde yapılan kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Keyifli otobüs yolculuğundan sonra Pamukkale bölgesini tanımaya başlıyoruz. İlk durağımız Travertenler oluyor. Ardından hemen yanında kurulmuş olan Hierapolis Antik Kenti’ne geçiyoruz. Müzede başlayan gezimiz sonrasında antik havuzu, Plütonyum’u, Apollon Tapınağı’nı, Roma hamamlarını ve antik tiyatroyu görüyoruz. Sütunlu caddede yapacağımız yürüyüş ile Roma Kapısı'ndan geçip Nekropol’e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrası hareketle Denizli’nin dokumalarıyla ünlü tekstil mağazalarından birinde alışveriş için serbest zaman verip, İstanbul’a hareket ediyoruz. Yol üzeri vereceğimiz molalar ardınan İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka Çayıroğlu Turizm turunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınıyor.
Yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak alınıyor.

 

GENEL ŞARTLAR

Detaylar: Gezi Süresi 3 Gece 4 Gündür. Otel Konaklaması 2 Gece 3 Gündür. Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Üç Kişilik Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilemez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Oturma Düzeni Birer veya ikişer Sıra Kaydırılarak Rotasyon Uygulaması Gerçekleştirilir. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Çayıroğlu Turizm`in Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Çayıroğlu Turizm`in Sorumluluğu Yoktur, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Çayıroğlu  Turizm`in Sorumluluğu Yoktur. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 48 saat Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Çayıroğlu Turizm`de Saklıdır. Turun İptali Durumunda Çayıroğlu Turizm İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 01.03.2021 FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 

MÜZE KART

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 60 TL ücret karşılığında alınabilir.

 
İNDİRİMLİ MÜZE KART

T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 30 TL ücret karşılığında satın alabilirler


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 
ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

MERCEDES TRAVEGO/TOURİSMO 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN CITYLINER/TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MITSUBISHI SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Otobüs için yeterli sayı olmadığında Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.    

950 TL

* Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Otellerde Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Sabah Kahvaltısı
* Otellerde Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar