Urfa Mardin Midyat Hasankeyf

2 Gün 1 Gece
475 TL
Gidiş Tarih -- 20-07-2019
Dönüş Tarih -- 21-07-2019
Malatya Çıkışlı Urfa Mardin Midyat Hasankeyf Turu

ŞANLIURFA – MARDİN –  MİDYAT HASANKEYF TURU    

1 GECE – 2 GÜN

 

1.Gün: Misafirlerimizle saat 05:30’da buluşma. Malatya-Gölbaşı-Adıyaman güzergahı ile Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Gölbaşında kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz.Urfa Bozova yolu üzerinde Atatürk Barajı’na uğruyoruz. Atatürk  çay bahçesinde çay molası, daha sonra Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ da Kabe-i inşa eden İbrahim Peygamberimizin doğduğu mağara,diye rivayet edilen ateşe atıldığı bölge, Halil – Ül Rahman camii, Ayn-ül Zeliha Gölü, Kutsal Balıklı Göl’ü geziyor, buraların efsanevi öykülerini dinliyoruz. Öğle yemeği molası. Meşhur Urfa Evleri gezisi, Osmanlı döneminden kalma tarihi çarşı gezisi ardından Harran’a hareket ediyoruz. Harran ovası, konik kubbeli Harran evleri ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran üniversitesinin gezilerinin ardında Otelimize yerleşme, Akşam yemeği Şanlıurfa’nın meşhur sıra gecesi (Konukevi).

 

2.Gün: Kahvaltı sonrası Mardin’e hareket. Mardin şehir turunda gezilecek yerler: Süryanilerin merkez kilisesi Deyrulzafaran Manastırı, İslam’ın bilim ve kültüre bakış açısını yansıtan Kasımiye Medresesi, Süryanilerin önemli kiliselerinden Kırklar Kilisesi, Şehidiye Camii, Mardin PTT Binası, Mardin yaşamından kesitleri göreceğimiz Mardin taş evleri, otantik şehir dokusunu günümüzde de koruyan ve taş mimarisi ile ünlü dünyanın 3.antik kenti seçilen Mardin’i sokak sokak keşfetmeye çalıştıktan sonra öğle yemeği molası, yemek molası ardından Kısa bir yolculuk sonrası vardığımız Midyat’ta Devlet Konukevini geziyoruz. Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşı gezileri sonrasın yolculuğumuza devam ederek  Ilısu Barajının suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Hasankeyf’i keşfetmeye çıkıyoruz. Hasankeyf’de göreceğimiz yerler arasında Hasankeyf Köprüsü, Zeynel Bey Kümbeti, El Rizk Camii, Hasankeyf Kalesi, Küçük ve Büyük Saray göreceğimiz güzelliklerden bazıları Hasankeyf gezimizin ardından Batman Diyarbakır güzergahı ile Malatya hareket ediyoruz. Bir sonraki Çayıroğlu Turizm gezilerinde buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

TUR DETAYLARI

- Araçlarımızda oturma düzeni ön kayıt sırasına göre yapılmaktadır.

-Kayıt sırasında ücretin en az %35 i alınır.

-Rehberimiz yol veya hava şartlarına göre  tur programında tur degişiklik yapma hakkına sahiptir. 

-Tur başlangıç tarihinden 15-07 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur ücretinin %50 si cayma bedeli olarak kesilir.Geri kalan ücret iade edilir.

-10 gün ve daha az süre öncesinden yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı iptal bedeli olarak alınır.Hiçbir şekilde devir veya ücret iadesi yapılmaz. 

-Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Not : Turlarımızda 19+1 27+1 ve 46 kişilk Mercedes Trevego Kullanmaktayız.

Tekli Oda : 560 TL

2 veya 3  Kişilik Odada Kişi Başı 475 TL

0 / 05 Yaş Çocuk 200 TL

06 / 11 Yaş Çocuk 300 TL

 • Lüks otobüsle ulaşım ve transferler
 • Araç içerisinde yapılacak ikramlar
 • 1 gece programda belirtilen otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri (açık büfe veya set menü)
 • Rehberlik Hizmeti 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Otelde alınacak yemekler haricindeki öğünler
 • Otelde alınacak yemeklerde talep edilecek ekstra yiyecek-içecekler
 • Gürcistan'a geçişte ödenen 15 TL yurt dışı çıkış harcı
 • Müze-ören yeri giriş ücretleri (isteğe bağlı). Müze kart almanız önerilir (1 yıllık 40 TL)
 • Öğlen Yemekleri ve Dönüş Akşam Yemeği

Rezervasyon İçin: